نخستین اکران فیلم «نفس» در همایش بانوان و دفاع مقدس

فیلم سینمایی «نفس» ساخته نرگس آبیار که برگرفته از رمان وی به همین نام است، برای نخستین‌بار در همایش «بانوان و دفاع مقدس» اکران می‌شود.مریم سادات ظهوریان، مدیرعامل انجمن فرهنگی زنان ناشر به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: «هشتمین همایش بانوان و دفاع مقدس» با هدف قدردانی از بانوانی که نقشی در دوران دفاع مقدس ایفا کرده‌اند، برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: کوشیدیم از بانوانی قدردانی کنیم که نقش مستقیم در دفاع مقدس آفریدند و نقش آن‌ها به واسطه حضور پدر یا فرزندشان در این عرصه نبوده باشد زیرا هدف انجمن زنان ناشر توجه به رویه‌های زندگی و مشکلاتی است که با آن مواجه هستند.

ظهوریان درباره برنامه‌های هشتمین همایش بانوان و دفاع مقدس توضیح داد: با توجه به فعالیت‌های گسترده نرگس آبیار درباره زنان، امسال برای نخستین‌بار فیلم «نفس» ساخته وی که اقتباسی از رمان خودش به همین نام است، در خلال برنامه اکران خواهد شد. البته سال گذشته نیز فیلم «شیار ۱۴۳» را برای نخستین‌بار در همایش بانوان و دفاع مقدس اکران کردیم.

مدیرعامل انجمن فرهنگی زنان ناشر ادامه داد: همچنین در این همایش از سه یا چهار ناشر که همکاری خوبی با انجمن و فعالیت خوبی در عرصه نقش زنان در دفاع مقدس داشته‌اند قدردانی خواهد شد. معیار انتخاب این ناشران، فعالیت در حوزه‌های داخلی، استانی و خارجی برای زنان و دفاع مقدس بوده است.

تالار سوره حوزه هنری پنجم مهرماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان «هشتمین همایش بانوان و دفاع مقدس» است.

حوزه هنری در خیابان سمیه، بین خیابان استاد نجات‌اللهی(ویلا) و حافظ واقع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *